کارنامه

سلام.


امروز رفتم که کارناممو بگیرم.

خیلی نپسندیم ولی از این خوشحال شدم که تو همه درسا پیشرفت کردم.

دقیقا از همون درسایی کم اوردم که پست پایین گفتم 

البته فیزیک و شیمی هم یه بخش قابل توجهی از کم کردن معدلم رو در بر داشت.نمیدونم برای چی از این دروس کم گرفتم چون برای این دروس تمام تلاشمو کردم و برای هر کدومشون از قبل امتحانات برنامه های خاص خودمو داشتم.

در هر صورت این دروس رو اعتراض کردم تا فرجی بشه بلکه بنده یه مقداری بیشتر خوشحال بشم.

ناراحت نیستم به هیچ وجه.

همه هم از نحوه تصحیح معلما شاکی بودن و تقریبا همه  اعتراض داشتن نسبت به نمرات.واقعا هم حق ما بود.

ولی ولش میکنم چون چیز مهمی نیست.مهم اینکه من تمام تلاشمو کردم.

اما این جا میخوام حرفمو با خدا بزنم که چرا هیچ وقت یاریم نمیکنی؟؟چرا هر وقت یه چیزی ازت خواستم نتونستی اونو برای من براورده بکنی؟؟

برنامه ماه عسل همین امسال بود که یکی از برنامه هاش(15 خرداد)خانومی رو اورده بودن که 500 تا بچه تو هند رو بزرگ میکرد.داشتم واقعا به این عقیده میرسیدم که دلیل مرگ پدر و مادر اون خانومه چی بوده و به حکمت کارهای خدا پی میبردمم ولی دوباره اینجا حکمتش چیه؟من که این ماه داشتم کلی دعا میکردم نه برای خودم برای همه.چرا اینکارا رو میکنی؟

کلاس المپیاد زیست هم شرکت کردم که تو این درس خوب بمونم.شاید کلاس تقویتی فیزیک و شیمی هم برم.

من مثل اون پست پایینی میخوام معدلمو بالا ببرم!!


امیر +
بوف کور
۳۱ خرداد ۱۸:۴۶
کلاس المپیاد زیست اگه هدفتون کنکوره کاملا بی فایده ست اما اگه هدف المپیاده اگه عالیییه! ولی برای کنکور دوتا درس رو میشه با المپیاد به شدت بالا برد یکی ادبی یکی شیمی! و بخصوص ادبی که با اون ادبیات و زبان فارسی و عربی و زبان عالی میشه...اگه خواستین بیشتر توضیح میدم منظورمو...من کلاس المپیاد زیست اول دبیرستان که بودم رفتم و واقعا کمکی نمیکنه تازه بدترش هم میکنه چون زیست کنکور به شدت کتاب محوره نه مفهوم محور(دقیقا برعکس ادبیات!)
پاسخ :
واقعا؟؟؟

شیمی خیلی شنیده بودم ولی ادبی نه!

پس چطور میگن که باید مفهوم رو یاد بگیرین؟
آرام :)
۳۱ خرداد ۱۹:۰۷
حرفی ندارم ..
گاهی اشک تو چشام جمع میشه ...

برای شیمی من خیلی تعریف المپیاد رو شنیدم ادبیات هم همین طور 
فیزیک حتما کلاس برین و ریاضی اگه شد جلو بیوفتید برای سوم چون حجم سوم نسبت به دوم بیشتر میشه .
پاسخ :
کِی نتیجه تلاشامونو میتونیم ببینیم؟؟😢

بله درسته.
فیزیک چشم.
ریاضی رو نمیدونم شاید.
بوف کور
۰۲ تیر ۰۰:۳۲
نمیدونم اطلاعاتتون درباره ی المپیاد در چه حده..از اولش توضیح میدم شما بعنوان یه دانش آموز تجربی توانایی شرکت در تمامی المپیادها رو دارین درصورتیکه نمره های درس هاتون برسه..المپیاد سه مرحله داره..قبولی مرحله اول بسیار آسونه...مرحله دوم سخت ترین مرحله ست و ٤٠نفر پذیرش داره اون افراد به عضویت بنیاد ملی نخبگان درمیان و از تسهیلاتش بهره مند میشن بخصوص برای پسرها دوره ی سربازی اگه اشتباه نکنم ٤٠ روز میشه!! مرحله سوم تقریبا همه شانس اخذ مدال رو دارن ولی خب مدال با مدال فرق داره..طلا بدون کنکور وارد دانشگاه میشه در رشته دلخواهش بعد از اخذ مدرک پیش دانشگاهی! که شما با طلای شیمی و زیست میتونید پزشکی بخونید با بقیه ی طلاها درصدی سهمیه کسب میکنین..همینطور نقره و برنز هم سهمیه دارن..من اول دبیرستان با هدف سنگ مفت گنجشک مفت کلاسای زیست المپیاد مدرسه م رو شرکت کردم..اما با شنیدن اسم منابعش شوکه شدم...توی یکی از پست هام بگردین منابعش رو میبینید یه عکسه که مال یکی از مدال آورهاست با اون همه کتاب خوندن مدال نقره گرفت و کنکور داد..اون همه کتاب به درد کنکور نمیخوره...تستای کنکور نیازمند قدرت استدلال و تحلیل بالاست که با تسلط زیاد میشه بهش رسید..البته زمان بره ولی خب ارزشمنده چون درصد زیست به شدت رتبه رو جابجا میکنه..حالا بعد کنکور قراره که یه پست بذارم درباره زیست خوندنم بچه ها پرسیده بودن، مفصله!
اما المپیاد شیمی ٢حسن داره: ١.مرور شیمی دهم و پیش خوانی و اتمام زودتر از موعد شیمی یازدهم ٢.آشنایی با سوالات سطح بالا بخصوص این که چند سالی هست که سطح شیمی کنکور داره بالا و بالاتر میره
المپیاد ادبی: ١.سوالات ادبیات کنکور رو یه نگاه بندازین، ٢٥سوال داره..متشکل از ٣معنی کلمه,٣تاریخ ادبیات,٢املا,٣آرایه,٥زبان فارسی و ٩قرابت...که فقط ٦سوال اولش حفظی هست و بقیه ش کاملا کاربردیه...منظورم اینه که شما از قبل با همچین سوال هایی برخورد نکردی و باید در لحظه دانسته هاتو کنار هم بذاری و تصمیم بگیری ۲.المپیاد به بالا رفتن درک ادبی کمک میکنه بخصوص منابع غیر درسیش...اکثر سوال های کنکور هم از کتاب های مطرح ادبی مثل کلیله و دمنه،گلستان،بوستان,...هستن! ۳.از طرفی منابع درسیش هم همون کتاب های مدرسه است و اینطوری وادار میشید که ادبیات های نهم و دهم و یازدهم و زبان فارسی هاشون رو مطالعه کنید..یک مزیت دیگه ش هم اینه که شانس قبولی و اخذ مدال بالایی داره که باز هم کمک کننده به کنکوره ۴.بالاترین ضریب رو در دروس عمومی ادبیات داره و خیلی خیلی موثره
سوال دیگه ای هست در خدمتم:)
پاسخ :
صحیح

پس زیست نرم.اگه هم برم فقط باید برای طلاش برم.

شیمی که خیلی خوبه!اینو پس برم.

خب ادبیات ما فرق دارع و اینجا بیشتر به درک ادبیمون کار داره.چون تاریخ ادبیات نداره کتابمون و احتمالا عوضش به قرابت اضافه میکنه. زبان فارسی هم نداریم.یه کتاب دیگست اسمش نگارشه.
من خیلی ادبیات دوست دارم و تو مبحث قرابت خیلی ضعیفم و همونطور که گفتین باید درک ادبیمو بیشتر کنم.
پس ادبیات هم میرم.و ادبیات هم از اون درسایی هست که برای خیلیا یک چالشه و همونطور  که گفتین بالاترین ضریب رو تو دروس عمومی داره.
خیلی ممنون بابت اطلاعات:)
بوف کور
۰۲ تیر ۰۰:۳۷
در مورد کلاس هم از الان بین فیزیک و ریاضی تصمیم بگیرید که کلاس کنکور و نه تقویتی یکیشون رو برید که سال آخر کارتون سبک تر بشه...هرچی که الان زحمت بیشتری بکشین اون موقع راحت ترید
جواب سوال هایی که برام کامنت گذاشتین رو دارم مینویسم وقت کردید بیاید چک کنید
پاسخ :
بله ممنون
:)
aram
۱۲ تیر ۱۸:۱۵
منم خیلی تو بحر المپیا بودم ولی حسش نیس! :)))
حالا معدلت چجوریا شد! (مزخرف ترین سوال سال بعداز گفتن کارنامه!!)
:)))
پاسخ :
من برای ادبیات شاید برم.چون خیلی دوست دارم ادبیاتو!!
واقعا همه از من همینو میپرسیدن انقدر بدم میاد از این سوال
:)
aram
۱۲ تیر ۲۲:۱۹
منم عاشقه ادبیاتم! :)
و بی پاسخ میزاریش! :)))
پاسخ :
بله.با شعر سراییتونو داستان نوشتنون مشخصه که علاقه مندین!:)
مگه شما گفتین؟؟
بالای 19/20 شد!!
aram
۱۳ تیر ۰۸:۴۴
الان ادای منو درمیاری که گفتم بالای 19.20 شد؟! :))))
من خودم بدم میام درباره نمره کسی کنجکاوی کنم لوی خب چه کنم کنجکاوم!!! :)
باشد! :)))
پاسخ :

من کی ادای شما رو دراوردم؟؟؟؟؟

شما کی گفتین بالای۱۹/۲۰میشین؟؟با رسم شکل توضیح بدین!!

اشکال نداره:)))))

حالا شما هم بالای ۱۹/۲۰شدین؟؟

حالا اگه اداتون رو درنیارم میگم بالای ۱۹/۲۱ شدم.

چطوره؟؟

:)))

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان